Malay

Malay Department

Head of Department
Asst Head of Department
Asst Level Representative (P6)
P1, P5 & P6 Coordinator
P2, P3 & P4 Coordinator
Level Representative (P1)
Level Representative (P2)
Level Representative (P3)
Level Representative (P4)
Level Representative (P5)
Level Representative (P6)

  • Cikgu Shuhada Sulaiman
  • Cikgu Roszana Resad
  • Cikgu Noor Liza Ramli
  • Cikgu Siti Rahimah Rahim
  • Cikgu Saadah Suran
  • Cikgu Sakinah Nawwarah Binti Aripin
  • Cikgu Zaidah Maroh
  • Cikgu Nor Atiqah Mohd Haizan
  • Cikgu Nor Aishah Jaafar
  • Cikgu Zakiah Zakaria
  • Cikgu Murni Redzwan  

shuhada@irsyad.sg
roszana@irsyad.sg
noorliza@irsyad.sg
rahimah@irsyad.sg
saadah@irsyad.sg
sakinah@irsyad.sg
zaidah@irsyad.sg
noratiqah@irsyad.sg
noraishah@irsyad.sg
zakiah@irsyad.sg
murni@irsyad.sg

Programmes

PROGRAM PENGAYAAN UNTUK GURU

Program Pengayaan di Negeri Sembilan dan Melaka anjuran PGBM selama 4 hari 3 malam.
Memberikan ilmu pengetahuan secara amali di Home-stay Kampung Lonek Negeri Sembilan.
Sementara di Melaka guru-guru telah mengikuti program Didik Hibur (mengajar secara berhibur).

Program ‘Lesson Study’ mengkhususkan pengajaran karangan bergambar untuk darjah 3 & 5.

KELAB ARIF BUDIMAN

Kelab Arif Budiman akan mengasah bakat para pelajar untuk membuat persembahan seperti lakonan, bercerita, berpantun, menyanyi dan sebagainya.
Kelab ini akan membuat latihan mereka pada setiap hari Khamis.

PERADUAN ANTARA SEKOLAH-SEKOLAH

Menyertai dan memenangi peraduan antara sekolah-sekolah pemerintah di Singapura.

PEMENANG

Pemenang-pemenang peraduan ‘Saya Boleh Mengarang’ peringkat suku akhir.

MINGGU BAHASA MELAYU

Setiap bulan September akan diadakan peraduan untuk setiap kelas bagi menlestarikan Minggu Bahasa Melayu. 

TINTA EMAS @ FB

Tinta Emas adalah salah satu wadah di FB untuk memberitahu orang awam tentang program yang dijalankan oleh pelajar-pelajar Irsyad.
 Ia merangkumi aktiviti-aktiviti, karya pealajar, program jabatan dan peraduan yang disertai oleh pelajar.

PERAYAAN HARI KEHARMONIAN KAUM

Kolaborasi sambutan Hari Keharmonian Kaum bersama pelajar-pelajar Sekolah Rendah  Hong Wen.

PERADUAN MENGHIASI BILIK DARJAH SEMPENA KEHARMONIAN KAUM

Antara peraduan yang diadakan pada Hari Keharmonian Kaum di sekolah